شیوه عملکرد دستگاه

تصفیه هوا، عملکرد سیستم‌ها و تجهیزات مربوط به آن در سال‌های اخیر مورد توجه زیادی قرار گرفته است. دلیل این اقبال به تصفیه و پالایش هوا و لوازم مربوطه را می‌توان بالا رفتن روزافزون آلاینده‌های محیطی و بیماری‌ها و مشکلات ناشی از آنها دانست.

با توجه به حساسیت دستگاه تنفسی و تاثیر عمیق آن بر سلامتی سایر اعضای بدن، لازم است برای محافظت از آن، تدارکاتی فراهم شود. اما در سال‌های اخیر و با ورود آلاینده‌های جدید و صنعتی به محیط زندگی، دستگاه‌های تصفیه کننده قدیمی دیگر چندان قادر به انجام کامل پالایش هوا نیستند!

مکانیزم دستگاه یونیزاسیون شمیم به چه صورت است؟

مکانیزم دستگاه الهام گرفته شده از رعد و برق (صاعقه) است که می‌تواند حجم زیادی از یون منفی و اکسیژن فعال را در لحظه منتشر کند.

وظیفه یون منفی تولید شده این است که ویروس، باکتری، قارچ و میکروب‌ها را به سمت خود جذب کند و مانع گردش ذرات آلوده در هوا شود. این عمل باعث می‌شود هوایی که تنفس می‌کنیم، هوایی پاک و عاری از هرگونه ویروس و باکتری باشد (حتی ویروس کرونا!)

شیوه عملکرد دستگاه تصفیه هوا شمیم

دستگاه تصفیه هوا شمیم کار پالایش و پاکسازی هوا را با روشی متفاوت و بسیار کامل انجام می‌دهد. در این روش عامل رفع آلودگی به شکل سیال عمل کرده و در کمترین زمان ممکن، بیشترین تاثیر را برجا می‌گذارد. نفوذ یون‌های منفی به مخفی‌ترین بخش‌های غیر قابل دسترس اشیا و سطوح، امکان پاکسازی و تهویه کامل فضا را فراهم می‌کند. علاوه بر یونیزه و تصفیه نمودن هوا، کلیه سطوح تماس نیز از این طریق پاکسازی می‌شوند. این مزیت کاربردی در هیچ یک از نمونه‌های دیگر وجود ندارد. هم‌چنین عمل تصفیه شامل امحا انواع باکتری و ویروس‌های خطرناک نیز بوده و میکروب‌ها را نیز ریشه‌کن می‌کند. قارچ‌ها و دیگر عوامل آلوده کننده و بیماریزا نیز از این عامل پاک کننده در امان نیستند. جریان یون‌های منفی به کلیه بخش‌های محیط نفوذ کرده و هرگونه آلودگی را به‌طور کامل رفع می‌کنند.

نکته جالب اینکه یون منفی تولید شده از دستگاه، به صورت سیال بوده و تاثیر بسزایی در ضد عفونی و استریل کردن سطوح و نقاط غیرقابل دسترسی دارد. عدم نیاز به فیلتر و محلول‌های ضدعفونی، از دیگر مزایای دستگاه می‌باشد.

 

دستگاه تصفیه هوا شمیم، ابتکاری تازه در تصفیه کامل هوا!

دستگاه یونیزاسیون شمیم روش نوینی برای تصفیه هوا ارائه نموده است. در این روش برخلاف نمونه‌های قدیمی نیازی به وجود فیلتر یا تعویض آن وجود ندارد. بلکه ذرات هر نوع آلودگی هوا توسط یون‌های منفی بمباران و محو  می‌شوند. این یون‌ها نه‌تنها خود برای سلامتی مفیدند، بلکه مواد مضر با یون مثبت را نیز از محیط خارج می‌کنند. این کار با تشکیل ملکول‌ها و مشابه با توسط عملکرد آنتی اکسیدان‌ها صورت می‌گیرد. به این ترتیب نیازی به فرایند فیلتراسیون به شیوه قدیمی نیست و از نقصان‌ و هزینه‌های آن نیز خبری نیست!

تاثیر یون‌های منفی بر انسان چگونه است؟

درست برخلاف آلودگی های میکروبی و ویروسی، و آلاینده‌های شیمیایی موجود در هوا، بدن انسان در واکنش با یون‌های منفی بسیار سود می‌برد. به این ترتیب که مواد مضر و دارای بار مثبت با این مواد ترکیب شده و از بدن یا محیط تنفسی ما خارج می‌شوند. نتیجه این واکنش‌ها برای بدن تنفس بهتر و عمیق‌تر، سوخت و ساز سالم‌تر و مقاومت در برابر اکسیده شدن سلول‌ها و پیشگیری از پیری زودرس سلول‌هاست. این یون‌ها هم‌چنین با کاهش سرتونین و عوامل استرس‌زا در خون، به رفع افسردگی و اضطراب و رسیدن به آرامش کمک می‌کند. هم‌چنین تنفس بهتر که از دستاوردهای کاربرد این دستگاه تصفیه است بر سایر سیستم‌ها از جمله قلب و عروق تاثیر داشته و عملکرد آنها را بهینه سازی می‌کند. از مزیت‌های بزرگ کاربردی آن، عدم نیاز به مکنده یا وجود خروجی مانند نمونه‌های قدیمی است. به این ترتیب می‌توان حتی در فضاهایی با وسعت زیاد و بدون وجود درز و فضای باز نیز، نسبت به تهویه و تصفیه کامل به‌شکل موفقیت‌آمیز اقدام نمود.